Sztuki magiczne to nie tylko wyśmienita zabawa, ale także tajemnica. Chusteczki znikają, piłeczki zmieniają kolor, a sznurki latają. Na co dzień nie obserwujemy takich zjawisk, dlatego pokazy iluzji tak nas fascynują. Ile czasu może trwać taki występ?

 

Nie za długo, nie za krótko.

 

Magiczne sztuki często można oglądać bez końca. Jeśli jednak obejrzymy ich zbyt dużo, żadnej nie zapamiętamy zbyt dobrze. W drugą stronę, jeśli będzie ich zbyt mało pokaz iluzji nie będzie magiczny. Jako iluzjonista dobieram więc czas trwania występu do wieku dzieci, charakteru imprezy i miejsca. Dbam o to, aby sztuk było wystarczająco dużo, aby każdy został oczarowany, starając się jednocześnie, aby każda była wyjątkowa.

 

30 minut występu. Czy to zbyt krótko?

 

Nie. 30 minut jest czasem najbardziej optymalnym i uniwersalnym. W ciągu pół godziny pokaz ma wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Sztuk jest wystarczająco dużo, a uwaga dzieci jeszcze się nie rozprasza. To optymalny czas na pokaz iluzji w przedszkolu, urodzinach w domu czy sali zabaw. Taki czas trwania występu sprawdza się również dobrze na imprezach plenerowych lub jeśli pokaz iluzji jest jedną z wielu atrakcji.

 

45 minut, czyli godzina lekcyjna.

 

Godzina lekcyjna może minąć bardzo szybko jeśli jesteśmy na zajęciach wychowania fizycznego, a może się dłużyć na trudnych zajęciach z matematyki. 45 minutowy występ z pewnością dłużyć się nie będzie, ponieważ w występ wplecione są elementy muzyczne, pozwalające nieco odetchnąć. Program taki sprawdza się świetnie dla dzieci w wieku szkolnym. Są one przyzwyczajone do 45 minutowych zajęć, przez co ich uwaga również nie ulega rozproszeniu.

 

60 minut. Najprawdziwsza godzina!

 

Program godzinny sprawdzi się dobrze w domu kultury, teatrze czy innym miejscu gdzie publiczność siedzi wygodnie w fotelu oglądając przedstawienie. Jeśli występ jest jedną z kilku atrakcji, dobrze aby dzieci miały przerwę przed pokazem. Pozwoli im to odetchnąć i podejść do przedstawienia z większą ilością energii!

 

Napisz do mnie, z jakiej okazji chcesz zorganizować pokaz, w jakim wieku będą dzieci i jakie atrakcje przewidujesz. Chętnie podpowiem ile powinien trwać występ, aby dzieci były oczarowane i rozbawione do łez!

 

- - -

 

Co jakiś czas pojawiać się tutaj będzie mój nowy wpis. Dowiesz się między innymi:

 

- dlaczego dzieci kochają sztuczki magiczne?

- jak wygląda występ iluzjonisty od zaplecza?

- dlaczego urodziny z magikiem to dobry pomysł?

- czy pokaz iluzji bez królika może być ciekawy?

 

Znajdziesz tutaj również ciekawostki ze świata iluzji, opisy śmiesznych i ciekawych sytuacji podczas występów, a także wiele innych wpisów związanych ze sztuką iluzji!

30,45,60 - ile trwa pokaz iluzji

10 lutego 2019

Wyjątkowo komediowe i niesamowicie magiczne pokazy iluzji!

Pozwól się oczarować

Iluzjonista Krystian Bączyński

ZADZWOŃ TERAZ